سرخط

معرفی کامل فرصت مطالعاتی اراسموس (Erasmus)

 

"Desiderius Erasmus، فیلسوفی هلندی از سال 1465 تا 1536 زندگی می‌کرد. او از پیشگامان جنبش انسان‌گرایی در دوران رنسانس بود و نقش بزرگی در اتحاد اروپا در زمینه هنر و علم مشترک داشت. برنامه Erasmus، یکی از برنامه‌های اتحادیه اروپا است که همکاری بین دانشگاه‌های اروپایی را ترویج می‌کند. این برنامه فرصت‌های تبادل دانشجویی و اعضای هیئت علمی را فراهم می‌کند. هدف اصلی این برنامه ارتقاء کیفیت آموزش عالی و تقویت بُعد اروپایی است. از آغاز اجرای این برنامه در سال ۱۹۸۷، بیش از ۱.۵ میلیون دانشجو فرصت یادگیری در کشورهای دیگر اروپا را داشته‌اند. این برنامه همچنین باعث آشنایی فردان و مؤسسات با فرهنگ‌های مختلف کشورهای اروپایی شده است.

Erasmus یک برنامه است که کشورهای مختلف از اتحادیه اروپا و کشورهای نامزد از فرصت‌های آموزشی آن بهره‌مند می‌شوند. در تمام فعالیت‌های این برنامه، حداقل یکی از طرفین باید مؤسسه کشور عضو اتحادیه اروپا باشد.

مؤسسات آموزشی می‌توانند از طریق "شارت اراسموس دانشگاهی" از اتحادیه اروپا حق دریافت شارت اراسموس دانشگاهی را کسب کنند و از برنامه اراسموس بهره‌مند شوند. این برنامه همچنین برای افراد و مؤسساتی که می‌خواهند در تحرکات کارآموزی شرکت کنند، "شارت اراسموس گسترده" راه‌اندازی کرده است.

بیش از ۲۰۰۰ مؤسسه آموزشی در سراسر اروپا می‌توانند در برنامه Erasmus شرکت کنند. شارت Erasmus دریافتی، تا سال ۲۰۱۳ اعتبار دارد مگر اینکه منقضی شود. مؤسسات می‌توانند هر سال درخواست خود را طبق آخرین تاریخ‌های اعلام شده توسط کمیسیون اروپا ثبت کنند."

دیدگاه خود را بنویسید
دسترسی آسان به این برگه tehranmetropol.ir/184.aspx

تماس با ما

چنانچه نیاز به مشاوره دارید، اطلاعات تماس خود را بگذارید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.
تهران، سعادت‌آباد، بلوار دریا، روبه‌روی خیابان صراف‌ها، پلاک 54، واحد 10
تلفن: 02188562177-9
همراه: 09332078261
09371733570