سرخط

لیست دانشگاههای(خصوصی - دولتی ) مورد تایید وزارت بهداشت ایران در کشور ترکیه 2024 - 2023

 

اهمیت دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت در کشور ترکیه برای دانشجویان ایرانی، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . این دانشگاه‌ها، با دریافت تأیید وزارت بهداشت ایران، امکان ارائه تحصیلات معتبر و با کیفیت در حوزه‌های بهداشت و درمان را به دانشجویان ایرانی می‌دهند.

اخذ مدرک از دانشگاهی که توسط وزارت بهداشت ایران تأیید شده است، به دانشجویان ایرانی فرصتی برای ورود به بازار کار با اعتماد بیشتر می‌دهد. ترکیه با دانشگاه‌های مورد تأیید، فرصتی برای کسب دانش تخصصی و به روز در زمینه‌های پزشکی، بهداشت عمومی و روانشناسی ارائه می‌دهد.

همچنین، تجربه تحصیل در این دانشگاه‌ها به دانشجویان ایرانی فرصتی برای آشنایی با فرهنگ جدید، گسترش دانش زبانی و ایجاد ارتباطات جهانی می‌دهد. این تجربه‌ها نه تنها به لحاظ تحصیلی بلکه در رشد شخصی و حرفه‌ای هم موثر هستند.

اگر به دنبال دانشگاهی با استانداردهای وزارت بهداشت ایران هستید، دانشگاه‌های تایید شده در ترکیه گزینه‌ای مناسب برای شما هستند. این دانشگاه‌ها با ارائه آموزش تخصصی و با تأکید بر استانداردهای بین‌المللی، به دانشجویان ایرانی فرصتی برای یادگیری و پیشرفت می‌دهند

 

یادآور می‌شود از سال تحصیلی 2018-2017، تحت هیچ شرایطی امکان ارزشیابی مدارک دانشجویان از دانشگاه‌های خارج از لیست تایید وزارت بهداشت (دانشگاه غیرتایید) وجود ندارد، همچنین بر اساس مصوبه دویست و پنجاه و هفتمین جلسه مورخ 1401/6/22 شورایعالی ارزشیابی مدارک تحصیلی خارج از کشور کل از ورودی‌های سال تحصیلی 2023-2024 کل مدت تحصیل بایستی در دانشگاه مورد تایید بوده و امکان ارزشیابی مدارک دانشجویانی که قسمتی از دوره را در دانشگاه غیرتایید گذرانده‌اند، میسر نمی‌باشد.

 

دانشگاه آجی بادم - دانشگاه خصوصی واقع در شهر استانبول

 

 

 

 

 

دانشگاه باهچه شهیر - دانشگاه خصوصی واقع در شهر استانبول

باشچه‌شهیر (BAU)، یک دانشگاه خصوصی در استانبول واقع شده که اطراف بوغازیچی قرار دارد. مجلس بزرگ میلت ترکیه، در سال ۱۹۹۸، به اجازه ی تاسیس دانشگاه باشچه‌شهیر توسط بنیاد آموزشی باهچه‌شهیر اوور اوگور پذیرش داد. در مدت کوتاهی پس از آن (فوریه ۱۹۹۸)، یک پروتکل تحصیلی و استراتژیک با دانشگاه ایالتی سان دیگو در کالیفرنیا، آمریکا، امضا شد. ثبت نام اولین دانشجویان در سال تحصیلی ۱۹۹۹-۲۰۰۰ پس از آزمون انجام شد. دانشگاه یکی از معدود دانشگاه‌هایی است که درس‌هایش به زبان انگلیسی ارائه می‌شود و بنابراین دانشجویانی که می‌خواهند در این دانشگاه ادامه ی تحصیل بدهند ، باید دارای مهارت خوبی در زبان انگلیسی باشند.

این دانشگاه شامل ۱۱ دانشکده، ۱ دانشکده زبان و ۲ دانشکده فنی حرفه‌ای است. چهار موسسه، آموزش‌های فوق‌لیسانسی ارائه می‌دهد. تعداد دانشجویان ثبت‌نامی در دانشگاه ۱۷٬۰۴۸ نفر است، که شامل ۱۹٬۵۹۵ دانشجوی لیسانس، ۶٬۰۱۷ دانشجوی فوق لیسانس و ۱٬۳۰۶ دانشجوی پیش‌لیسانس می‌شود.
تعداد ۱٬۳۵۸ استاد  و ۵۴۳ نفر کارمند اداری در این دانشگاه مشغول به کار هستند. دانشگاه شش مجتمع دارد. کتابخانه ی باهچه‌شهیر که بر روی ۱۴۰۰ متر مربع زمین واقع شده است، خدماتی مانند ۲۵۰٬۰۰۰ نسخه کتاب و کتاب‌های الکترونیکی را ارائه می‌دهد. در کمپوس، هشت رستوران و کافه مختلف فعالیت می‌کنند. ظرفیت کل سالن کنفرانس ۱۲۰۰ نفر است.

دانشگاه باهچه‌شهیر در سال ۲۰۰۷ جایزه "برترین برندهای ترکیه" را دریافت کرده است.

این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های خصوصی در ترکیه شناخته شده و بر اساس داده‌های Times Higher Education سال ۲۰۲۳، در لیست پنج دانشگاه برتر ترکیه قرار دارد.

این دانشگاه دارای ۷ کمپوس خارج از ترکیه است که شامل ۲ کمپوس در ایالات متحده (واشنگتن دی‌سی و بوستون)، ۱ کمپوس در کانادا (تورنتو)، ۱ کمپوس در ایتالیا (رم)، ۱ کمپوس در آلمان (برلین)، ۱ کمپوس در گرجستان (باتومی) و ۱ کمپوس در چین (هنگ‌کنگ) است. این دانشگاه بیش از ۱۹۳ شریک بین‌المللی دارد و همکاری‌هایی با دانشگاه‌های معتبر جهانی مانند دانشگاه هاروارد و دانشگاه استنفورد
برنامه CO-OP دانشگاه باهچه شهیر ، یک مدل آموزشی است که دانشگاه و جامعه کاری را یکپارچه
می‌کند. هدف
CO-OP، ادغام آموزش و حرفه‌ای شدن است. این برنامه به دانشجویان این امکان را می‌دهد که در حین تحصیل، تجربه کاری کسب کنند. شرکت‌ها به دانشجویان با عملکرد برجسته در دروس مشخص داخل دانشگاه، فرصت‌های استاج و شغلی ارائه می‌دهند. در این برنامه، 1500 همکار محلی و 150 همکار بین‌المللی وجود دارددر ایالات متحده دارد. همچنین دانشگاه در استانبول هفت کمپوس دیگر دارد

دیدگاه خود را بنویسید
دسترسی آسان به این برگه tehranmetropol.ir/181.aspx

تماس با ما

چنانچه نیاز به مشاوره دارید، اطلاعات تماس خود را بگذارید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.
تهران، سعادت‌آباد، بلوار دریا، روبه‌روی خیابان صراف‌ها، پلاک 54، واحد 10
تلفن: 02188562177-9
همراه: 09332078261
09371733570