سرخط

برنامه های وزارت بهداشت برای تخصیص ارز دولتی به آزمون‌های بین‌المللی

وی در پاسخ به این سؤال که آزمون‌های بین‌المللی با ارز آزاد برگزار می‌شوند و آیا وزارت بهداشت برنامه‌ای برای تخصیص ارز دولتی به آزمون‌های بین‌المللی دارد، گفت: وزارت بهداشت به طور مستقل در این زمینه نمی‌تواند تصمیم‌گیری کند و ما نظر خود را در این مورد به بانک مرکزی منعکس کرده‌ایم با توجه به شرایط فعلی کشور فعلاً ارز دولتی برای آزمون‌های دولتی نداریم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت ادامه داد: بر اساس اطلاعات ما 8 تا 10 هزار دانشجو در خارج از کشور تحصیل می‌کنند و پیش‌بینی می‌کنیم که 400 تا 2 هزار نفر برای تحصیل به داخل کشور بیایند.

لاریجانی با اشاره به درخواست دانشجویان خارجی برای دریافت ارز دولتی گفت: تاکنون 10 هزار نفر درخواست دریافت ارز دولتی از وزارت بهداشت داشتند و از این تعداد سه هزار نفر مورد تأیید وزارت بهداشت برای دریافت ارز قرار نگرفتند و 7 هزار نفر تأیید شدند.

وی با اشاره به همکاری ایران با برخی کشورها در حوزه آموزش پزشکی گفت: ما قراردادهای همکاری بسیاری با برخی کشورها از جمله روسیه داریم بر اساس این قراردادها تفاهم‌نامه‌های علمی شکل می‌گیرند و تیم مشترک از ایران و روسیه در خصوص برنامه‌ها اقدامات لازم را انجام می‌دهند

دیدگاه خود را بنویسید
دسترسی آسان به این برگه tehranmetropol.ir/77.aspx

تماس با ما

چنانچه نیاز به مشاوره دارید، اطلاعات تماس خود را بگذارید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.
تهران، سعادت‌آباد، بلوار دریا، روبه‌روی خیابان صراف‌ها، پلاک 54، واحد 10
تلفن: 02188562177-9
همراه: 09332078261
09371733570